Aeroporti i Kukësit hapet për pak ditë, Rama: Çunat e Londrës bëhuni gati se nuk është më punë muajsh

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto nga Aeroporti i Kukësit, i cili do të quhet Aeroporti Ndërkombëtar Zayed. Krahas fotos, Rama lajmëron çunat e Kukësit që janë në Londër që të bëhen gati pasi do të vijnë në Shqipëri për çështje ditësh dhe se nuk bëhet më fjalë për punë muajsh.

"O çunat e Londrës bohuni gati se so mo pun mujsh", shkruan Rama krahas fotos.

Që kur aeroporti i Kukësit nisi punimet, kryeministri Rama tha se fluturimin e parë Air Albania do e bëjë në Londër ku do të sjellë 150 çunat e Kukësit që e kanë sharë më shumë dhe që se kanë besuar se do bëhej realitet ky aeroport

Para pak kohësh ministrja Belinda Balluku gjatë një interviste për Report Tv, tha se Aeroporti i Kukësit ka përfunduar punimet dhe është në fazën e certifikimit dhe mbarimit të procedurave. Fluturimi i parë me Air Albania drejt Londrës nga ky aeroport, Balluku tha se do të bëhet më 18 prill.


Postimi i Edi Ramës

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?

Komento

Komente

 • Iris: 11/04/2021 23:35

  Po, ejani shpejt o cunat e Londres dhe shkuleni emrin //Zayed// sic e bene patriotet tuaj kur shkulen flamurin turk nga faqja e diges,a c'dreq ishte,shkuleni ate emer te qelbur,nese ju ka mbetur akoma pak gjak patrioti shqiptari!Mos tregoni patriotizmin tuaj duke bere shqiponjen,duke kenduar //Shqiperi,o nena ime//,apo duke valvitur flamurin per ndeshje futbolli,tregojeni patriotizmin e vertete, duke shkulur ate emer-kancer qe i kane vene aeroportit! Aeroporti duhet te mbaje emer shqiptar,emrin e Kukesit,ose Korabit,ose c'faredo mali te Alpeve tona!Ku jeni ju patriote te vertete kosovare e came qe dogjet flamurin grek e prishet bustin e tradhetarit grekofil ne jug??Sot eshte dita te pastroni kombin nga nje tjeter emer-gangrene, qe po perpiqen t'ia ngjitin te shiturit te turko-arabet!!

  Përgjigju
  • Askushi: 12/04/2021 19:44

   Paske ngrene dopio racion byreku sot eeeee

 • Pupi: 11/04/2021 10:48

  Po Zayedi kush eshte? Babai i Erdoganit?

  Përgjigju
  • adeci: 11/04/2021 11:07

   BABAI I SATEME.

 • Bexhet Arbllaci: 11/04/2021 10:13

  Te dalin rezultatet si gjithe Europa brenda 2-3 oresh se lame nam e diskutohemi ne te gjitha mediat europiane.

  Përgjigju
 • V.F L.P: 11/04/2021 09:00

  Nuk duam auroporte as rrug as gje ..kur do arrestohet ilir muti dhe sali gerdalla..ky esht lajm i mir kur do arrestohen se 30 vjet e shkaterruan ket vend fare.zagaret

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi në Elbana/ Dalin pamjet, kjo është makina e djegur që dyshohet se i përket autorëve