Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë: Rusia e ka humbur ‘përgjithmonë’ Evropën si klientin e saj më të madh të energjisë

Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë: Rusia e ka humbur ‘përgjithmonë’ Evropën si klientin e saj më të madh të energjisë

1669621358_wqerqwerq.jpg

Rusia e ka humbur përgjithmonë Evropën si klientin e saj më të madh të energjisë, tha sot shefi i Agjencisë ndërkombëtare të Energjisë, Fatih Birol në një konferencë energjetike, raportojnë mediat e huaja.

Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë pret që prodhimi i naftës ruse të ulet me rreth 2 milionë fuçi naftë në ditë deri në fund të tremujorit të parë të vitit të ardhshëm, tha Fatih Birol për Reuters në kuadër të një konference për energjinë.


Lajmi kryesor:

Lufta, Kievi: 84 raketa ruse po hyjnë nga Deti i Zi në Mesdhe! Senati tërheq amendamentin që zgjati dërgesën e armëve në Kiev me një vit


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Papa Françesku: Jam i gatshëm të takohem me Putin dhe Zelensky-n për të arritur një marrëveshje paqeje

Papa Françesku: Jam i gatshëm të takohem me Putin dhe Zelensky-n për të arritur një marrëveshje paqeje