Agron Shehaj: Ne jemi shumica, këtë e dëshmon pjesëmarrja në protestë

 

Deputeti demokrat Agron Shehaj ka mbajtur fjalën në protestë. Shehaj tha se ata janë tashëm shumica, dhe sipas tij këtë e tregon pjesëmarrja në protestë.

“Dua të jem i qartë, unë nuk jam këtu për veten time, nuk jam për Berishën, një gjë e madhe na ka mbledhur, e bisedojmë çdo ditë, përmblidhet në një fjali, në Shqipëri nuk ka më të ardhme. Kështu mendon shumica absolute e shqiptarëve por një pjesë e tyre ka vendosur të mos na bashkohen, por t’iu bashkohen atyre që janë ikur nga Shqipëria. Kanë humbur besimin, përballë korrupsionit, mund t’iu kthejë shpresën oferta e ndershmërisë dhe zbatimit të ligjit për të gjithë. Rama investon miliona në media për ti bindur që jemi të gjithë njësoj, duan të na bindin se në Shqipëri nuk ka njerëz të ndershëm problemi tha paaftësia, jo shqiptarët ikin se qeveria është e korruptuar, nuk mund të pajtohemi me plaçkitjen, blerjen e mediave, kapjen e drejtësisë. Kështu bëjnë ata që nuk kanë atdhe. Ne që duam një vend normal, që zhvillohet me punë, ne jemi shumica, ky nerv është gjallë, e dëshmon prania juaj sonte dhe shumë e të tjerëve që do na bashkohen, vetëm nëse tregojmë se nuk duam të vijmë në pushtet për të vjedhur dhe pasuruar”, tha Shehaj.


Lajmi kryesor:

Berisha mesazh Ramës nga protesta: Jemi armiq, kur të themi mbathja, duhet t’ja mbathësh! Ne shpojmë çdo blind, asgjë s’na ndal (Asnjë fjalë për Bashën)


SI.E./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Luftuan në Siri, Maqedonia e Veriut publikon listën me emrat e 15 shtetasve të saj

Luftuan në Siri, Maqedonia e Veriut publikon listën me emrat e 15 shtetasve të saj