‘Air Albania’ pa drita dhe ‘VAR’ jashtë funksionit, dy episode të çuditshme në pjesën e parë mes Partizanit dhe Kukësit

Dy episode shumë të veçanta kanë ndodhur në pjesën e parë mes Partizanit dhe Kukësit, ndeshjes së javës së 5 të Superligës që po zhvillohet në Air Albania.

Pak çaste pas fillimit të ndeshjes arbitri ndali lojën dhe kërkoi dy kapitenët, të cilët i njoftoi se ky takim do zhvillohet pa sistemin ‘VAR’. Nuk dihet ende arsye përse doli jashtë funskionit, por risia e madhe e këtij sezoni nuk duket edhe aq e madhe.

Ky nuk ishte episodi i vetëm i pazakontë. Kjo pasi në minutën e 31 ndeshja u ndërpre për shkak të shkëputjes së energjisë. Edhe në ‘Air Albania’ ikin dritat. Gjithsesi për 2-3 minuta ndeshja rinisi sërish dhe pjesa e parë u mbyll me porta të paprekura.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Afganistani, ferri në tokë! Luftë për të shpëtuar foshnjat e uritura! Mjekja: Nëna po më lutej në maternitet që ta vrisja atë dhe fëmijën e saj se s'kishte si ta ushqente