Aksident fatal në Durrës, makina përplas për vdekje një 50-vjeçar

Foto ilustruese

Një aksident i rëndë ka ndodhur në qytetin e Durrësi ku si pasojë ka humbur jetën një 50 vjeçar. Aksidenti në fjalë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme rreth 22:30, në Shën Alvash të Durrësi, ku 50-vjeçari që po ecte në këmbë është përplasur nga një automjet i drejtuar nga D.J.

Viktima ende nuk është identifikuar, ndërsa drejtuesi i mjetit është shoqëruar nga policia e Durrësit. Ndërkohë është ngritur edhe një grup hetimor për të zbardhur ngjarjen e plotë dhe shkaqet e aksidentit që lanë pas një viktimë.

Kujtojmë se gjatë mbrëmjes së djeshme një tjetër aksident me një viktimë ndodhi në autostradën Tiranë-Durrës. Viktima ishte një 55-vjeçar i cili udhëtonte me biçikletë i cili është goditur nga një kamion që i shkaktoi edhe vdekjen.

  • Sondazhi i ditës:

    Zjarret në pyje, a kanë reaguar si duhet autoritetet shtetërore?

Komento

Komente

  • Erik: 22/05/2019 09:05

    Se cfare do bicikleta ne autostrade, vetem keta qe marrin guximin ta bejne e dijne. Edhe nje humbje absurde per shkak te papergjegjesise se viktimave qe perdorin rruge interurbane dhe per me teper pa asnje sinjalizues ne biciklete apo veshje fosforishente ne trup. Ngushellime familjes per humbjen e te afermit te tyre.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Në 'luftë' prej 1949/ Izraeli ndihmon armikun në ditët e vështira, dërgon mjekë në Liban