Aksident i rëndë në Gjakovë, vdesin tre persona

Foto nga vendi i ngjarjes

Një aksident i rëndë ka tronditur mëngjesin e sotëm Gjakovën, ku si pasojë kanë humbur jetën tre persona. Ljami është konfirmuar edhe nga komandati i Policisë rrugore në Gjakovë, Albin Sahatqija, i cili ka deklaruar se një veturë ka dalur jashtë rrugës, duke u marrë jetën tre personave. Viktimat e aksidentit janë Rokson Domgjonaj, Pjetër Ndrecaj si dhe bashkëshortja e tij nga Shqipëria, Blerina Meqaj. 

“Ju njoftojmë se sot rreth orës 07:40 Policia është për një aksident në fshatin Raçë .Patrullat policore kanë dalur në vendin e ngjarjes ku kanë vërejtur se brenda veturës e cila kishte dalur jashtë rrugës kanë qenë 3 persona, dy kosovare dhe nje nga Shqipëria. Viktima nga Shqipëria është Blerina Meçaj" , ka deklaruar Sahatqija. 

Për Report Tv, Albin Sahatqija,  u shpreh se makina ishte në pronësi të Blerina Meqaj. Në aksident u përfshi vetëm automjeti tip ‘Ford’ ku udhëtonin tre viktima, që u përplas me urën dhe doli nga rruga. Shkak i aksidentit mendohet të jetë shpejtësia tej normave dhe lagështia në rrugë.

Nga ana e personelit mjekësor në vendin e ngjarjes është konstatuar se personat që gjindeshin brenda veturës ishin pa shenja jete.

 

1618648592_Screenshot2.jpg

Foto nga vendi i ngjarjes

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    I ftohti polar, a jeni dakord me vendimin e Ministrisë së Arsimit për të mbyllur shkollat?×

Lajmi i fundit

John

Friedrich Merz konfirmohet në krye të CDU-së, Basha: Pres të punojmë më afër së bashku për të ardhmen europiane të Shqipërisë