Aksident i rëndë në Itali, dy makina përplasen kokë më kokë: 4 të vdekur, mes tyre 3 ushtarakë! Dy të plagosur në spital

Aksident i rëndë në Itali, dy makina përplasen kokë më kokë: 4 të vdekur, mes tyre 3 ushtarakë! Dy të plagosur në spital

Foto:Aksidenti ne Itali ku humben jeten 4 persona, 2 te plagosur

Një aksident i rëndë u shënua në Itali në provincën e Tarantos në Itali. Katër të vrarë dhe 2 të plagosur është bilanci i përplasjes së një makine me një furgon, në orët e vona të pasdites së sotme (27 nëntor).

 Mes viktimave janë tre ushtarë të cilët shërbenin në regjimentin e shtatë në Altamura. Ata udhëtonin me të njëjtën makinë, një Fiat Multipla. Bashkë me ta ka humbur jetën edhe drejtuesi i furgonit, një 68-vjeçar.

Në Fiat udhëtonin edhe 2 kolegë të cilët kanë mbetur të plagosur dhe janë dërguar në spital.

Nga të dhënat e para furgoni dhe makina u përplasën kokë më kokë në kryqëzimin Mottola pak përpara tunelit.

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Zbardhet dëshmia e gruas së Pëllumb Metës: Çdo gjë që thoshte ai bëhej, ndryshe të dhunonte

Zbardhet dëshmia e gruas së Pëllumb Metës: Çdo gjë që thoshte ai bëhej, ndryshe të dhunonte