Aksident i rëndë në Kroaci, 29-vjeçarja shqiptare përplas për vdekje motër e vëlla

Aksident i rëndë në Kroaci, 29-vjeçarja shqiptare përplas për vdekje motër e vëlla

Klevisa Ymeri

Një aksident i rëndë ka ndodhur në zonën e Ratacit në Kroaci, ku një 29-vjeçare shqiptare ka përplasur për vdekje vëlla, 21 vjeç dhe motër 19, vjeç.

Aksidenti i rëndë ka ndodhur më 9 prill, ndërsa mediat kroate kanë zbuluar edhe identitetin e 29-vjeçares shqiptare e cila është identifikuar si Klevisa Ymeri.

Pas aksidentit ajo pësoi lëndime të lehta dhe u mbajt në vëzhgim nga policia dhe pas daljes nga spitali u arrestua.

Klevisa Ymeri drejtonte një fuoristradë BMW me targa sllovake, dhe ka parakaluar makinën para saj në mënyrë të paligjshme, gjë që ka shkaktuar përplasjen kokë më kokë me makinën që drejtohej nga 21-vjeçari Stjepan Đerek, që po vinte në drejtim të kundërt.

Viktimat

Si pasojë e përplasjes kanë humbur jetën në vendngjarje 21-vjeçari Stjepan Đerek dhe motra e tij 19-vjeçare Katarina.

E reja shqiptare është lënë me masën e paraburgimit për 30 ditë për shkaktim të aksidentit me pasojë vdekjen.

Klevisa Ymeri

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Parrucjani: 18/04/2024 08:32

  Do të ket Kroacia ndonjë burg me kushte si Dubai

  Përgjigju
  • Xhabije: 19/04/2024 22:11

   Ti flet nga pervoja jote personale / familjare ne Dubai ?

  • Pllumi: 18/04/2024 19:56

   At Zef Pllumi ka than " Kur njeriut ti mungoj zemra nuk asht ma njeri " Kjo ju pershtatet si popull

 • Iris: 17/04/2024 03:58

  Kjo duhet te jete nje nga /ATO/ qe mjel e milet per interes.Me vjen keq per personat qe humben jeten nga nje femer qe botoksi e silikoni i ka depertuar ne tru.

  Përgjigju
  • Banda: 18/04/2024 19:53

   Po mvjen me qesh qe bazon komentin tan te botoksi sepse keke injorant per jet tane

  • Iris kapsja: 18/04/2024 17:13

   Me vjen keq qe nena jote ka nxjerr ne jete nje person kaq negativ sa ti Uroj qe tjua kthej Zoti ne menyren me te keqe e dashur

 • Mario: 16/04/2024 18:40

  Cfare lope. Ne burg perjete.

  Përgjigju
  • Maria: 19/04/2024 22:12

   Se dija qe njeriu vlersohet nga pesha

 • Shqip: 16/04/2024 17:43

  vrau dy te rinj ne kulmin e rinise.

  Përgjigju
  • Shqipe: 18/04/2024 17:16

   Po ta kishte bere me dashje do te quhej vrasje me paramendim por po akuzohet per aksident Qe dmth pa dashje Beni dallimin i/e nderuar

 • Qershia mbi tortë: 16/04/2024 17:28

  Yyyyp xhixhi….! Kjo e ka pas mendjen vend tjetër, jo te rruga!

  Përgjigju
  • Ajna: 18/04/2024 17:17

   Ti duhesh t jesh naji fans i saj i zjarrt

 • Sondazhi i ditës:

  Zgjedhjet parlamentare 2025, sipas jush si duhet të votojë diaspora?×

Lajmi i fundit

Konferenca e kryetarëve, miratohet me votat e mazhorancës rezoluta anti-korrupsion! Të hënën në Kuvend! PS: Armë shtesë që të çojmë reformat përpara

Konferenca e kryetarëve, miratohet me votat e mazhorancës rezoluta anti-korrupsion! Të hënën në Kuvend! PS: Armë shtesë që të çojmë reformat përpara