Përplasen dy automjete në qendër të Krujës, plagosen rëndë dy persona (VIDEO)

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qendër të qytetit të Krujës, si pasojë e përplasjes së dy automjeteve tip Benz me njëra tjetrën. Si pasojë kanë mbetur të plagosur dy drejtuesit e mjeteve.

Njëri prej tyre, Sabah Tupi i cili drejtonte mjetin me targa AA 828 UF, ka marrë plagë të rënda dhe është dërguar në spitalin e Traumës në Tiranë për një ndihmë më të specializuar mjekësore.

Mësohet se shkak i këtij aksidenti është bërë shpejtësia e automjetit me targë AA 772 VD, i cili drejtohej nga Kastriot Dauti  banues në Krujë, i cili ka marrë dëmtime më të lehta. 

Policia po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve të kësaj ngjarjeje.

  • Sondazhi i ditës:

    Me lista të hapura dhe pa koalicione, a është kjo mënyra që doni të votoni?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Zjarr i qëllimshëm në Fushë-Krujë, përfshihet nga flakët sipërfaqja me pemë frutore, shkak banorët që pastrojnë shkurret e ferrat (VIDEO)