Aksident në autostradë, përplaset për vdekje një 88-vjeçar

Aksident në autostradë, përplaset për vdekje një 88-vjeçar

Foto ilustruese

Një i moshuar 88-vjeç ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm, pasi është përplasur për vdekje nga një makinë në autostradën Durrës-Tiranë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 08:30 të ditës së sotme në km e 6 të autostradës.

I moshuari po kalonte në rrugë në momentin që është përplasur nga një makinë tip Volkswagen. Policia ka shoqëruar drejtuesin e makinës, ndërsa ka nisur hetimet për të zbardhur ngjarjen.

Njoftimi i policisë:

Durrës

Informacion paraprak 

Më datë 23.07.2018, rreth orës 08 : 10 në autostradën Durrës –Sukth, tek Mbikalimi i Rrashbullit shtetasi S.M. 69 vjeç, duke drejtuar mjetin tip Voslwagen ka aksidentuar shtetasin këmbësor H.J. 88 vjeç, banues në Durrës, i cili ka ndërruar jetë.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në ambientet e Policisë Durrës. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • BRSS: 23/07/2018 12:12

  MU NE TE SEMES TE SHKOJ QYTETARI ÇA KERKON NE AUTOSTRAD TE LIROHET SHOFERI

  Përgjigju
 • Ilo: 23/07/2018 11:55

  Shpirti ne xhehnem i vajte se ka marre ne qafe shoferin dhe familjen keta plehra edhe 88 vjec edhe nuk kalon ne mbikalim turp per ndalimin e shoferit prandaj sa here marrim rrugen i lutemi zotit te na mbroje se shteti vetem gjoben dhe prangat ka asnje mase po gjobitini edhe familjaret e te

  Përgjigju
 • Leon: 23/07/2018 10:07

  Lironi shoferin,nuk ka pune kembesori ne autostrade,,,,LIROJENI

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Vritet me thikë një 60-vjeçare shqiptare në Itali, arrestohet bashkëshorti i saj

Vritet me thikë një 60-vjeçare shqiptare në Itali, arrestohet bashkëshorti i saj