VIDEO/ Aksident në Kosovë, autobusi me nxënësit që ktheheshin nga ekskursioni përplaset me kamionin! Plagosen 30 persona

KOSOVË- Një aksident  ka ndodhur ditën e sotme në rrugën Prishtinë-Pejë ku një kamion i ardhur nga Serbia është përplasur me një autobus ku ndodheshin nxënës shkolle të cilët po ktheheshin nga një ekskursion.

Mediat e Kosovës shkruajnë se nga aksidenti kanë mbetur të plagosur rreth 30 persona.

“Në ora 15:50, policia është njoftuar për një aksident trafiku të ndodhur në rrugën nacionale Prishtinë-Pejë (fshati Vragoli). Në aksident është përfshirë një autobus me targa të huaja dhe një kamion me targa vendore. Njësitet përkatëse policore kanë dalë në vend-ngjarje. Si pasojë e aksidentit janë lënduar rreth 30 persona që kanë pësuar lëndime. Janë njoftuar edhe ekipet mjekësore. Më pas do t'u ofrojmë të dhëna të përditësuara lidhur me aksidentin.” – thuhet në njoftimin e policisë.

Ndërkohë në vendin e ngjarjes ka mbërritur edhe autoambulanca dhe grupet hetimore po punojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit të frikshëm.

B.V/LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

'Paris 2024'/ Hap dyert Fshati Olimpik, të parët mbërrijnë gjermanët! Pas eventit shtëpitë do dhurohen për 6 mijë familje

'Paris 2024'/ Hap dyert Fshati Olimpik, të parët mbërrijnë gjermanët! Pas eventit shtëpitë do dhurohen për 6 mijë familje