Djali humbi kontrollin e mjetit, makina përfundon në liqenin e Fierzës, ndërron jetë babai i tij 55-vjeç! Shpëton mrekullisht drejtuesi i mjetit (VIDEO)

KUKËS- Një 55-vjeçar ka ndërruar jetë ditën e sotme si pasojë e një aksidenti të regjistruar ditën e sotme në qytetin e Kukësit. Ngjarja ka ndodhur në orën 11:00 në urën e Drinit të Zi, ku djali i 55-vjeçarit, i cili drejtonte mjetin tip "Volkswagen” ka humbur kontrollin dhe për pasojë makina ka përfunduar në liqenin e Fierzës.

Djali i 55-vjeçarit, i identifikuar me inicialet A. D., fatmirësisht ai i ka shpëtuar aksidentit. Ai është dërguar në spital, ku ka marrë ndihmë mjekësore dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Report Tv sjell pamje nga vendi i ngjarjes ku shihet makina që ka rënë në liqenin e Fierzës. Dyshohet se shkak i aksidentit ka qenë shpejtësia, po edhe lagështia në rrugë për shkak të shiut.

Në vendin e ngjarjes ndodhet policia e cila po punon për zbardhjen e plotë  të shkaqeve të këtij aksidenti.

“Rreth orës 11:00, në hyrje të urës së Drinit të Zi, Kukës, shtetasi A. D., banues në fshatin Mamëz, i cili udhëtonte së bashku me babain shtetasin S. D, duke drejtuar mjetin tip "Volkswagen", ka humbur kontrollin e drejtimit të automjetit dhe ka rënë në liqen, ku për pasojë pasagjeri në këtë automjet, shtetasi S. D. ka humbur jetën. Nga shërbimet e Policisë dhe të Zjarrfikëses, është bërë e mundur nxjerrja e trupit të pajetë të pasagjerit, shtetasit S. D., 60 vjeç, banues në fshatin Mamëz, ndërsa drejtuesi i mjetit shtetasi A. D., ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën”, njofton policia.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Zari: 17/04/2022 20:33

  Djale kafshe.....babai viktime e kafshes....//^/

  Përgjigju
  • O tej: 18/04/2022 18:12

   Jane kafshe Tropoje

 • Sondazhi i ditës:

  Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

FOTOLAJM/ Ura e Kukësit drejt përfundimit

FOTOLAJM/ Ura e Kukësit drejt përfundimit