Aksident në Sauk, makina përplas dy persona që udhëtonin me biçikletë, njëri në gjendje të rëndë

Foto ilustruese

TIRANË-Dy persona që po qarkullonin me biçikletë janë përplasur nga një makinë gjatë orëve të pasdites së sotme në mbikalimin e Saukut.

Drejtues i makinës me iniciale M.B. ka goditur dhe plagosur dy biçiklistët që po qarkullonin aty në afërsi, të cilët u dërguan menjeherë në spital dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Njëri nga personat e aksidentuar ende i paidentifikuar është në gjendje të rëndë dhe gjëndet në koma cerebrale, kurse personi tjetër me dëmtime më të lehta në trup është identifikuar me iniciale R.V.

Sipas policisë, grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

d.ba./E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se duhet që të ndryshohet sistemi zgjedhor?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

4 të dënuar thyejnë karantinën dhe rrahin familjarët, drejtori Agim Ismaili i rikthen në burg