Aksident në superstradën Lëzhë-Milot, makina përplas motoçikletën, 2 të plagosur

Një aksident ka ndodhur në superstradën Lezhë-Milot, pranë kryqëzimit të Ishull-Shëngjinit.

Një makinë tip ‘Benz’ që drejtohej nga një grua ka përplasur në motoçikletë, me të cilin lëviznin dy persona.

Nga aksidenti ka mbetur i plagosur drejtuesi i motoçikletës dhe pasagjeri dhe janë dërguar në urgjencë për mjekim. Mësohet se të plagosurit ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po heton rreth shkaqeve të aksidentit.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • tani: 16/01/2024 14:30

    kjo rruge nuk eshte autostrade, duhet bere nga e para..

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Kavajë/ Bie në kontakt me rrymën elektrike duke vendos linjën e internetit, humb jetën 40-vjeçari

Kavajë/ Bie në kontakt me rrymën elektrike duke vendos linjën e internetit, humb jetën 40-vjeçari