Aksident në Vlorë pa të lënduar, historia 'komike' që fshihet pas saj

VLORË-Disa të rinj janë përfshirë në një aksident, por fatmirësisht nuk ka të lënduar. Megjithatë, pas kësaj ngjarje, qëndron një histori paksa komike. Policia pasi kishte marrë njoftimin, mbërrin menjëherë në vendin e ngjarjes, por brenda në makina nuk gjen askënd. Makina ishte e marrë me qira nga disa të rinj, të cilët pas aksidentit ishin larguar nga vendngjarja.

Mësohet se të po lëviznin me makinën që nuk ishte në pronësi të tyre në zonën e njohur si 'Pylli i Sodës' dhe më pas janë përplasur me një pemë, e për pasojë mjeti ka pësuar dëme të mëdha materiale. Me qëllimin për të mos paguar dëmshpërblimin, të rinjtë janë larguar nga vendi i ngjarjes, por kjo "arrati" nuk i ka zgjatur për shumë kohë.

Mesa duket ata e kishin "harruar" që kishin paraqitur mjete identifikimi përpara se të finalizonin marrjen e automjetit, çka bëri që ata të identifikoheshin lehtësisht nga uniformat blu.  

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se duhet të ketë ndryshime të ministrave të kabinetin qeveritar në muajin shtator?

Komento

Komente

  • Vlora: 15/05/2019 14:12

    E ku ishte per te qeshur ketu? Me idiot se gazetaret sjane ata cunat

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Plagosi me thikë babë e bir, autori me probleme mendore