Aksident pranë bulevardit në Vlorë, makina përplas motorin, dy të rinj të plagosur në gjendje të rëndë për jetën (VIDEO)

VLORË- Dy të rinj të moshës, 23 dhe 25 vjeç, kanë mbetur të plagosur, nga një aksident që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në bulevardin ‘Ismail Qemali’ në Vlorë.

Policia bën me dije se një automjet tip "Toyota" me drejtuese shtetasen A. P., 35 vjeçe, është përplasur me një motomjet në të cilin udhëtonin dy të rinj, të identifikuar si Asmarildo Islamaj dhe Asterion Mezuraj.

Si pasojë e aksidentit, dy të rinjtë janë dëmtuar dhe ndodhen në spital, në gjendje kritike për jetën.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.- njofton policia.

'Sot, rreth orës 06:25, në bulevardin "Ismail Qemali", një automjet tip "Toyota"me drejtuese shtetasen A. P., 35 vjeçe, është përplasur me një motomjet në të cilin udhëtonin dy shtetas ende të paidentifikuar, të cilët si pasojë e aksidentit, janë dëmtuar dhe ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve. Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.- njofton policia.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • vlore: 04/07/2022 12:41

  nuk eshte perplasur, por toyota ka aksidentuar motociklistat, pasi ka tentuar te ktheje makinen ne vend gje qe eshte komplet e ndaluar.

  Përgjigju
 • Populli: 04/07/2022 07:58

  Edhe ata pak te rinj qe ngelen ne vend po shuhen nje nga nje cdo dite neper rruget e vendit.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Asgjësohen 4945 bimë kanabisi në 6 qarqe të vendit, ishin kultivuar në zona të thella malore

Asgjësohen 4945 bimë kanabisi në 6 qarqe të vendit, ishin kultivuar në zona të thella malore