Aksidenti me 10 të vdekur në Kroaci, Meta: Trishtim i thellë, ndaj dhembjen e familjarëve të viktimave, shërim të shpejtë për të lënduarit

Presidenti Ilir Meta ka shprehur ngushëllimet e tij për lajmin e hidhur dhe të rëndë për aksidentin tragjik ku humben jetën 10 persona nga Kosova në Kroaci.

Përmes rrjetit të tij social Facebook, Meta i ka uruar pasagjerëve të lënduar shërim të shpejtë.

Presidenti ka falënderuar autoritet kroate, në veçanti për kujdesin shëndetësor të ofruar për të plagosurit.


Lajmi kryesor:

Aksidenti tragjik me 10 viktima, Rama: Fatkeqësi pikëlluese! Basha: I bashkohem dhimbjes së familjarëve! Ruçi: Kurajo! Meta: Trishtim i thellë për lajmin e rëndë


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

Iliri rrëfen ëndrrën e pazakontë me bashkëshorten dhe dëshirën për t’u bërë baba