Aksidenti në Prrenjas me 6 të plagosur/ Arrestohet 28-vjeçari, humbi kontrollin e makinës dhe u përplas me autobusin

Aksidenti në Prrenjas me 6 të plagosur/ Arrestohet 28-vjeçari, humbi kontrollin e makinës dhe u përplas me autobusin

Pamje nga aksidenti

Indrit Mahmutllari, 28-vjeçari i cili humbi kontrollin e makinës një ditë më parë dhe u përplas me autobusin, është vënë në pranga. 28-vjeçari ka qenë duke drejtuar një mjet tip Benz dhe ka humbur kontrollin e më pas u përplas me autobusin dhe 6 persona mbetën të lënduar, 1 në gjendje të rëndë. Ai është arrestuar për veprën penale "Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”.

Në aksidentin që ndodhi ditën e djeshme në aksin rrugor Qafë Thanë – Prrenjas, u përfshinë një makinë dhe një autobus.

Makina tip ‘Benz’, e cila drejtohej nga 28-vjeçari Indrit Mahmutllari u përplas me autobusin, i cili drejtohej nga 51-vjeçari Ilir Alla dhe më pas shpërtheu në flakë. Si pasojë e aksidentit janë plagosur drejtuesi i ‘Benzit’ dhe 5 pasagjerët që udhëtonin me të. Një prej të plagosurve është në gjendje të rëndë tek Trauma.

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Real Madridi 'mbret' edhe në Itali, Interi një gol në Champions League! Arsenal dhe United humbasin me përmbysje, fiton Bayern Munich

GOLAT/ Real Madridi 'mbret' edhe në Itali, Interi një gol në Champions League! Arsenal dhe United humbasin me përmbysje, fiton Bayern Munich