Aksidenti tragjik në aksin Fushë Krujë- Laç, shkak shpejtësia e lartë, humbin jetën 4 persona (VIDEO)

Një aksident tragjik i ka marrë jetën 4 personave mbrëmjen e së mërkurës rreth orës 20:30 në autostradën Fushë-Krujë-Laç në afërsi të fshatit Borizanë.

Viktimat janë Luljan Mahilaj, Nazmi Rrahmani, Flamur Visha dhe Arben Koni, të katërt nga fshati Larushk, ndërsa mjeti drejtohej nga Flamur Visha.

Nga të dhënat mësohet se viktimat po ktheheshin nga veriu për në Tiranë, ku si pasojë e shpejtësisë së lartë me të cilën po lëviznin, mjeti tip 'Audi' ka goditur nga pas një kamion me targa të Kosovës.

Përplasja fillimisht rezultoi fatale për tre nga katër personat që po udhëtonin me 'Audi'-n, pasi humbën jetën në vend, ndërsa i katërti ndërroi jetë rrugës për në spitalin e traumës.

Si masë për parandalimin dhe mbrojtjen nga Koronavirusi në orarin kur është shënuar aksidenti i rëndë nuk lejohej qarkullimi i automjeteve, vetëm nëse disponon një autorizim, nuk dihet ende nëse mjeti i përfshirë në aksident ka pasur autorizim.

1584618436_aksidentifushekrujeviktimat.jpg

Në foto 4 viktimat e aksidentit tragjik

/b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  PD koalicion me aleatët dhe LSI e vetme/ A ka zgjedhur opozita strategjinë e duhur për 25 prillin?

Komento

Komente

 • Irfan alku: 25/03/2020 17:31

  U prefshin ne paqe! Kam njohur Arbenin nje djale i mrrekullueshem fjalepak...ngushellime gjithe familjareve te tyre

  Përgjigju
 • Fush Pulë: 19/03/2020 21:41

  Budallallëk

  Përgjigju
 • Tan: 19/03/2020 21:01

  U mbyten rinia jon, mosni mo djem aman. Ngelen vetem gjysherit gjalle, Jete e shkurter eshte boll, ndergjegjesohuni icik. RIP

  Përgjigju
 • Erik: 19/03/2020 18:43

  Ngushellime familjes, vdekje absurde nga budallalliku.

  Përgjigju
 • komis: 19/03/2020 13:25

  filtet per 180 n'or. aty kishte ngecur amperi.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Nikolla demaskon PD: Pranon dështimet gjatë qeverisjes së saj, personat me aftësi të kufizuara janë vjedhur nga qeveria prej vitit 2008