Aksidenti tragjik në Kroaci, Veliaj: Shumë i trishtuar nga lajmi, ngushëllime familjeve për humbjen e njerëzve të tyre të dashur

Kryetari i Bashkisë së Tiranës ka shprehur ngushëllimet e tij për aksidentin tragjik të ndodhur mëngjesin e sotëm pranë qytetit Slavonski Brod në Kroaci, ku një autobus me 67 shtetas kosovarë që vinin nga Frankfurti drejt Prishtinës ka dalë nga rruga duke lënë 10 viktima dhe të paktën 45 të plagosur.

“Shumë i trishtuar nga lajmi për aksidentin e rëndë në Kroaci, ku humbën jetën tragjikisht 10 qytetarë të Kosovës. I uroj shërim të shpejtë të plagosurve.

Ngushëllime familjeve për humbjen e të afërmve të tyre të dashur!” – thuhet në mesazhin e kryebashkiakut Veliaj.

 


Lajmi kryesor:

Aksidenti tragjik me 10 viktima, Rama: Fatkeqësi pikëlluese! Basha: I bashkohem dhimbjes së familjarëve! Ruçi: Kurajo! Meta: Trishtim i thellë për lajmin e rëndë


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush i fiton zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit?×

Lajmi i fundit

John

Takimi i ‘sikletshëm’ virtual i Putinit dhe biznesmenëve italianë, mes tensioneve të perëndimit