Aksidenti tragjik në Osum, përcillen në banesën e fundit 25-vjeçarja dhe i biri! Flet fqinja: Ende nuk e besoj që kanë vdekur, u tronditëm shumë

 

Pas aksidentit tragjik që ndodhi dje në ujërat e lumit Osum ku humbën jetën 25-vjeçarja Klaudia Xhaferaj dhe djali i saj 6-vjeçar, nënë e bir janë përcjellë sot për në banesën e tyre të fundit. Familjarë, miq e të afërm të familjes Xhaferraj, kanë përcjellë në orën 13:00 akt-mortet e dy viktimave të aksidentit në varrezat e Burdulliasit.

Komshinj të viktimave shprehen se Klaudia ishte një vajzë e edukuar, një nuse shembullore dhe kishte një familje e rregullt.

"Ishte një vajzë e mirë, i respektonte të gjithë në lagje, kishin blerë një shtëpi këtu në lagjen Çlirim, pas ardhjes nga emigrimi të bashkëshortit të Klaudias, Gjergji Xhaferraj. Lajmin e morëm vesh nga mediat dhe u tronditëm shumë. Klaudia dhe fëmijët vinin çdo ditë dhe blinin në dyqanin tim, ende edhe sot nuk e besoj që kanë vdekur", shprehet Fizja, shitësja e dyqanit ushqimor të lagjes.

 


Lajmi kryesor:

Humbi jetën me djalin në aksident, nëna 25-vjeçare vetëm 20 ditë me patentë! Bashkia Berat riparon kangjellat: Shërbenin vetëm për këmbësorët


A.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

Begaj vizitë në bazën e NATO-s në Kosovë, do takohet me komandatin e KFOR-it

Begaj vizitë në bazën e NATO-s në Kosovë, do takohet me komandatin e KFOR-it