Aksidentoi gardianin e burgut të Peqinit, pa kaluar 24 orë lirohet miku i familjes Çapja, prokurori ngre akuzë për të plagosurin

Në foto Bledar Muça gjatë përplasjes me dy agjentë të policisë në vitin 2016 në Elbasan

TIRANE-Ende pa u mbushur 24 orë nga arrestimi që policia e Elbasanit i bëri Bledar Muçës, sikur raportoi Shqiptarja.com lidhur me aksidentimin e efektivit të burgut të Peqinit, Hekuran Pisha, ai është liruar nga ambientet e komisariatit. Vendimi është marrë nga prokuroria e Elbasanit, e cila nga verifikimi i dokumentacionit, konstatoi se i dëmtuari Hekuran Pisha, nuk ka dëmtime që kategorizohen si dëme të rënda, nga ku mund të plotësohen elementët e veprës penale të “Plagosjes së rëndë”. Nga ky aksident gardiani, ka marrë dëmtime të lehta dhe aktualisht ndodhet i shtruar në spital. Ndërsa ndaj tij është ngritur akuza e “Drejtimit të mjetit në gjendje të parregullt” dhe është marrë masa e “Detyrimit për t'u paraqitur në prokurori”.

Rezulton se Pisha drejtonte motorin pa patentë kur është përplasur nga automjeti që drejtohej prej Bledar Muçës. Muça është një emër jo pak i njohur për policinë e shtetit, pasi është arrestuar disa herë për ngjarje të rëndë dhe sërish është liruar nga gjykata. Muça është personi që u dënua me 2 vite burgim nga gjykata e Elbasanit për goditjen me armë të dy efektivëve të Grupit të Operacioneve Speciale në Policisë e Shtetit, goditje kjo që është kryer gjatë detyrës së tyre, teksa po mbanin në vëzhgim situatën në lagjen e Çapjave në Elbasan. Muça, është pjesë e këtij grupi në këtë qytet dhe konsiderohet si miku i familjes “Çapja”.

Bledar Muça gjatë përplasjes me dy agjentë të policisë në vitin 2016 në Elbasan

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Çerçizë: 05/05/2020 07:13

  Bajgë!

  Përgjigju
 • Leonard Kadrimi Durres: 04/05/2020 15:45

  Hajde si komandon krimi ne Elbasan. Jo qe skane bythe ta fusin brenda por e lirojne dhe hapin proces penal per policin.

  Përgjigju
 • Reforma ne drejtesi: 04/05/2020 14:54

  Spaku, reforma ne drejtesi hahahahaha

  Përgjigju
  • Durim: 04/05/2020 15:39

   Po cfare reforme zeza, po pse ka ngelur njeri pa e kuptuar kete realitet! Po asnje shqiptar mbi kete dhe nuk ka me dyshimin me te vogel qe e gjitha ishte loja. Urime killerit, me krah te leta se besoj lejen per dalje me mjet ja kishte dhene pa limit e-albania, kurse popullit ja jep nje ore ne dite.

 • Sskati: 04/05/2020 14:51

  Kush e liron kete element kriminal, e liron Basha, Berisha apo ku di une kush. Apo ka byth prokurori ne koke te vet....prokuroret e gjyqtaret po lusin b..n politikaneve tju bejne ndere. Kete e shume e shume te tjere e liron kupola politike, mafja ne pushtet, hapini syte o popull e kuptojeni thelle te verteten.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të ndalohen filmat shqiptarë të prodhuar gjatë periudhës komuniste?×

Lajmi i fundit

John

Fenomeni Merkel: Arkitekte e kompromisit dhe menaxhuese e krizave