Aksidentoi 3 të mitur dhe u largua nga vendi i ngjarjes, arrestohet pas 8 ditësh i riu në Kukës

Aksidentoi 3 të mitur dhe u largua nga vendi i ngjarjes, arrestohet pas 8 ditësh i riu në Kukës

Foto ilustruese

Një 23-vjeçar është arrestuar nga Policia e Kukësit pasi më datë 2 janar ka aksidentuar tre të mitur dhe është larguar nga vendngjarja. Mësohet se aksidenti ka ndodhur në afërsi të spitalit të Kukësit pak ditë më parë.

Shoferi 23-vjeçar teksa drejtonte një mjet pa targa, ka humbur kontrollin duke përplasur të miturit dhe më pas u largua nga vendngjarja. Të plagosurit janë përkatësisht 12, 16 dhe 17 vjeç.

Sakaq, materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës për veprime të mëtejshme hetimore.

Njoftimi i Policisë
Aksidentoi tre shtetas të mitur, kapet dhe ndalohet drejtuesi i mjetit, i shpallur në kërkim nga DVP Kukës. Efektivët e Komisariatit të Policisë Kukës, në bashkëpunim me shërbimet e Policisë Rrugore, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasit në kërkim A. L., 23 vjeç, banues në Kukës.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim nga DVP Kukës, për veprat penale "Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor" dhe "Largimi nga vendi i aksidentit", pasi më datë 02.01.2022, në afërsi të spitalit të Kukësit, duke drejtuar mjetin tip “Volksëagen”, pa targa dhe dokumentacion, ka humbur kontrollin e mjetit dhe për pasojë ka aksidentuar tre shtetas të mitur, të moshave 12, 16 dhe 17 vjeç,  dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes duke braktisur automjetin.Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Mashtroi italianët dhe u vodhi 4.7 mln €, GJKKO kalon për gjykim dosjen për Bruno Çobon

Mashtroi italianët dhe u vodhi 4.7 mln €, GJKKO kalon për gjykim dosjen për Bruno Çobon