POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Aksionet anti-terroriste në Turqi, në pranga 12 persona, dyshohen për lidhje me ISIS

Foto ilustruese

Dymbëdhjetë të dyshuar për lidhje me grupin e shtetit Islamik, ISIS janë arrestuar nga policia turke, njoftoi sot agjencia shtetërore Anadolu. Dy prej të arrestuarve mësohet se janë me origjinë franceze dhe kërkoheshin më herët nga policia. Mes tyre ka gjithashtu shtetas sirianë dhe algjerianë.

Arrestimet u kryen në kuadër të aksioneve anti-terroriste që u bënë në krahinën veriperëndimore të krahinës së katërt më të populluar të Turqisë, e njohur si Bursa. Disa prej tyre kishin qenë më herët në Siri, para se të vinin Bursa thuhet ndër të tjera në njoftimin e Anadolu.

Komento