Aksioni kundër bixhozit, 64 të shoqëruar në Durrës, sekuestrohen celularët e basteve

Aksioni kundër bixhozit, 64 të shoqëruar në Durrës, sekuestrohen celularët e basteve

1582268989_elbasan.jpg
Në Durrës aksioni kundër lojërave të fatit është zhvilluar gjatë gjithë natës dhe janë kontrolluar lokale në të gjithë qytetin nëse luhet bixhoz. Në ndihmë të policisë së Durrësit kanë qenë edhe forcat e FNSH-së. Janë shoqëruar 64 persona dhe po punohet për të zbardhur mënyrat që përdoren për të luajtur bixhoz online.

Sipas burimeve në policinë e Durrësit mësohet se deri në orët e para të mëngjesit nuk janë gjetur aparate, kompjutera apo makineri të cilat shërbejnë për të vënë baste apo për të luajtur bixhoz. Por sipas këtyre burimeve rezulton se metodat janë sofistikuar.

Bastet vendosen me celularë online në kompani që ndodhen jashtë vendit dhe paratë qarkullojnë nëpërmjet kompanive që merren me transferta monetare. Policia ka sekuestruar një numër celularësh të cilët po analizohen nëse ne to janë vënë baste online.


Lajmi kryesor:

115 në pranga/ Tirana 'vatër' e basteve! Zbulohet salla monitoruese me 170 mln lekë! I arrestuar edhe ish-bosi i eccobet


  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ 'Shtetet e Bashkuara të Shqipërisë', marshimi i tifozëve të Kombëtares që 'veshi' Dortmundin kuqezi

VIDEO/ 'Shtetet e Bashkuara të Shqipërisë', marshimi i tifozëve të Kombëtares që 'veshi' Dortmundin kuqezi