Aktivitetet e kulturës: ‘Albania Dance Festival’, shfaqje tek ‘Eksperimentali’!

  1. Në kuadër të edicionit të 18-të të ‘Albania Dance Festivali’ shfaqet sot në orën 20.00 në Teatrin Eksperimental “Kujtim Spahivogli” baleti “I listen you see” me koreografi dhe efekt zanor nga Hamdi Dridi.
  2. Shfaqet sot në orën 18.00 në Qendrën për Hapje dhe Dialog në Kryeministri filmi “Virgjëresha shqiptare”, me praninë e vetë regjisorit Bujar Alimani në kuadër të takimeve artistike të ciklit “Forumoteka”.
  3. Në 116-vjetorin e lindjes të Mitrush Kutelit, Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit, mban sot në orën 18.00 pranë 15-katëshit një mbrëmje poetike me recitime, vlerësime e kujtime në nder të “Mjeshtrit të prozës shqipe”.
  4. Piktori Ardian Devolli ccel sot në orën 19.00 në galerinë “Fab” në Tiranë ekspozitën e tij personale “Gjurmë”.
  5. Pret vizitorët deri në 10 tetor në COD në kryeministri ekspozita “Presioni i lirisë”, nga artisti dhe gazetari Ilir Pacco dhe e kuruar nga Albana Kozeli.
  6. Vijon e hapur deri në 9 dhjetor në galerinë ‘Harabel’ ekspozita ‘E gjithë drita që nuk mund të shohim’ e piktorit bashkëkohor Ali Oseku.

S.S/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sulmi në Veri të Kosovës, a rrezikohet një konflikt në rajon?×

Lajmi i fundit

EMRI/ U kap me 52 kg kanabis në makinë, arrestohet 45-vjeçari në Korçë! Do ta trafikonte në Greqi për 500 euro/kg

EMRI/ U kap me 52 kg kanabis në makinë, arrestohet 45-vjeçari në Korçë! Do ta trafikonte në Greqi për 500 euro/kg