Aktori i madh i humorit, Luftar Paja feston 80-vjetorin, dekorohet me çmimin ‘Qytetar Nderi’

Aktori i mirënjohur Luftar Paja u gjend mes miqve, artistëve dhe artdashësve në 80-vjetorin e tij të lindjes. Si një ndër themeluesit e Teatrit Bylis, Luftar Paja sërish përjetoi emocione të veçantë të skenës.

Në sallën e mbushur plot të teatrit, nuk mungoi as interpretimi i vetë aktorit Paja, që transmetoi mjaft nostalgji për artdashësit.

Artisti u dekorua edhe me çmimin “Qytetar Nderi” i vendlindjes së tij, Mallakastrës.

Teatri Bylis në Fier në këtë 50 vjetor të krijimit të tij vjen më një imazh të ri pas rikonstruksionit të bërë nga pushteti vendor.

SI.E./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Berisha do të pyetet për çështjen Gërdeci?×

Lajmi i fundit

Teoria e budallallëkut/ Përse duhet të kemi më shumë frikë budallenjtë, se sa horrat

Teoria e budallallëkut/ Përse duhet të kemi më shumë frikë budallenjtë, se sa horrat