VIDEO EKSKLUZIVE/ Akulli në rrugë për pak shkakton tragjedi në Bulqizë! 4 makina 'ski' njëra pas tjetrës mbrëmjen e djeshme, njëra përmbyset sot! S'merren masa, rruga ende ngrirë

Prania e akullit në aksin Bulqizë-Peshkopi për pak ka shkaktuar tragjedi. Report Tv ka siguruar pamjet e kamerës së sigurisë së një biznesi në rrugë, të filmuara mbrëmjen e djeshme, ku duken 4 automjete që rrëshqasin në akull njëri pas tjetrit, por fatmirësisht pa shkaktuar aksidente të rënda.

Ndërkohë ditën e sotme një automjetet është përmbysur në rrugë, ndërsa për pasojë shoferi ka pësuar disa dëmtime të lehta. Ai është dërguar në spital, ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Ky aks është mjaft problematik për shkak të pranisë së akullit gjatë gjithë periudhës së dimrit, kjo për shkak të kanaleve kullues të bllokuar. Pavarësisht rrezikut që i kanoset shoferëve që kalojnë në këtë rrugë, sërish nuk janë marrë masa, teksa rruga vijon të jetë e ngrirë.

Më poshtë pamje nga aksidenti sot, teksa akulli vijon të jetë i pranishëm në rrugë

 

 

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Filani: 08/12/2021 14:00

    Te nderuar masa duhet ge meren patjeter…por…po shoferet cfare masash marin???apo njesoj si para 30 vjetesh…edhe sini japin makines?

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)