Akuza për 4 episode të trafikut të drogës...kontradikta për 4 ton hashash në Babicë

Akuza për 4 episode të trafikut të drogës...kontradikta për 4 ton hashash në Babicë

Prokurorët Arenc Çela, Dritan Prençi dhe Vladimir Mara, e akuzojnë ish-ministrin e brendshëm Saimir Tahiri për katër episode të trafikut të drogës, në vitin 2013, dy episode në 2014 dhe një në 2015.  Por gjatë leximit të argumenteve të tyre, prokurori Vladimir Mara ka përmendur edhe një episod të sekuestrimit të rreth 4 ton drogë në Babicë të Vlorës. Një moment kontradiktor ky nga ana e prokurorëve, pasi ish-ministri ka ndërhyrë duke thënë: Atëherë ju po më akuzoni për 5 episode trafiku? Duke ju referuar tentativës së traikut të lëndës narkotike në Babicë. Por prokurori Mara u përgjigj duke thënë se ky rast nuk është marrë për bazë në pretencën e tyre.


Lajmi kryesor:

Prokuroria kërkon 8 vite burg për ish-ministrin Tahiri: Nuk e çoj ndërmend të dënohem, besoj tek e vërteta ime /Video


G.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Lufta/ Zelensky fton Xi Jinping: Gati për të biseduar! Moska akuzon Berlinin: Është përfshirë në luftë

Lufta/ Zelensky fton Xi Jinping: Gati për të biseduar! Moska akuzon Berlinin: Është përfshirë në luftë