Akuza për privatizim të shkollës 'Sami Frashëri', Rama i përgjigjet Kryemadhit me fjalët e Rilindasit: Hipokrizia është helmi më i rrezikshëm

TIRANË- Prej disa ditësh kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi vijon me akuzat e shkolla e mesme 'Sami Frashëri' është privatizuar nga kreu i bashkisë, Erion Veliaj për të ndërtuar pallat, ndërkohë kryeministri Rama i është përgjigjur me fjalët e Rilindasit, se Hipokrizia është hemi më i rrezikshëm .

Në videon e postuar nga kryeministri Rama në rrjetin social Facebook duken punimet që vijojnë për ndërtimin e shkollës Sami Frashëri të dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit të vitit 2019, për të cilën ai thotë se do të rilindë më e sigurt.

'Hipokrizia është helmi më i rrezikshëm, do të thoshte Sami Frashëri për ata që dita-ditës këmbëngulin djallëzisht në gabimet e tyre. Shkolla e re që mban emrin e tij, do të rilindë më e sigurt, më e madhe, më e bukur në truallin e shkollës së vjetër', shkruan kryeministri Rama.

er.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • O tej: 04/11/2020 17:57

  Kryemadhi don suxhuk Kosove jo llafe

  Përgjigju
 • Tartalozi: 04/11/2020 17:55

  O Edi Rama mos u mer me fundërrinat e kombit ti hec përpara o GJIGAND lëri kazanat e plerave të lefin. Ata jan jashqitja e kombit. Hajdut, kriminel, kurva, gënjeshtar, mashtrus e fundërrina. Zoti mart hak për shqiptarët.

  Përgjigju
 • tosi: 04/11/2020 16:59

  Jo mos ja hani hakun Nafije dybekut se nuk ka ngritur asnje shkolle. Kur Nafija ishte ne pushtet leshelija ndertoi fakultetin e Haremit te Jales me 5 dege. 1. Dega shkuma party 2. Dega hardallosje 3. Dega bllokim rrugesh dhe mesimesh. Dega naziskizem.5 dega thyerje xhamash dhe erotizem. Ne kete fakultet japin mesim te pashkolluarat Kejdi dhembcakallja, dhe Floida kerpaci .

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

Jupi në 'Pa Protokoll': Gara e 'Rithemelimit' e njëanëshme! Bushati: Ka mbështetjen e bazës! Lumezi: Demokratët të bashkohen pa Bashën e Berishën