Akuzat e deputetëve demokratë ndaj Ardian Çelës për blerje votash, dënohet me 200 mijë lekë Ferdinant Xhaferri! Kreu i OSHEE nuk pajtohet me Këlliçin, shkon në proces gjyqësor

TIRANË- Kreu i OSHEE, Ardian Çela ka paditur disa nga deputetët demokratë për akuzat e tyre se Çela gjatë zgjedhjeve të 25 prillit ka drejtuar një grup të strukturuar kriminal për blerjen e votës për Partinë Socialiste.

Sot në Gjykatën e Posaçme u zhvillua seanca e pajtimit mes Çelës dhe Këlliçit, ndërsa palët nuk kanë pranuar të pajtohen dhe për këtë arsye GJKKO ka vendosur të hap proces gjykimin.

Do jetë Gjykata e Posaçme që do vendosë nëse në deklaratat e Këlliçit kanë apo jo përmbajtje të shpifjes dhe për të dhënë vendimin. Pas daljes nga GJKKO, Çela tha se për këto deklarata ndaj tij është dënuar edhe një deputet i PD-së. Kreu i OSHHE i referohet Ferdinand Xhaferrajt, i cili u dënua me 200 mijë lekë për shpifje ndaj Çelës se ka mbledhur vota për PS në 25 prill.

“I pari që akuzoi u dënua për shpifje”, tha Çela.

Ndërkohë kujtojmë që pak ditë më parë Sali Berisha e akuzoi Çelën se po ndikon tek votuesit për zgjedhjet e pjesshme vendore. Berisha bëri thirrje që kushdo që ta shihte ta godiste me domate. Pyetjes nga gazetari i Report Tv së nëse do të padisë për shpifje Berishën, Çela nuk iu përgjigj.

SI.E./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Cufi: 21/03/2022 00:55

  FYTYRE HAJDUTI KA KY CELA....

  Përgjigju
 • KASEM KASAP REXHEP BULE LEKA [ KEPI ]: 25/02/2022 22:15

  O eri ke plotësisht të drejt üo kta të gjith hajduta jan. Prandaj dhe Shwipria është në ktë gjëndje. Po ska gjë se do i msrin me vete lekët kur të shkojn në Botën zjetër HARAM JU QOFSHIN.

  Përgjigju
 • eri: 25/02/2022 19:50

  Super hajdut Cela nuk e le lekun te bjere ne toke ta fshin nga xhepi.Hajdut i kollarisur.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës