‘Rama tendera baxhanakut e mikut’, Endri Fuga: E kotë t'i përgjigjesh PD, fokusi i qeverisë reformat

Kryeministri Rama dhe këshilltari i tij Endri Fuga

Tiranë- Këshilltari i kryeministrit Rama, Endri Fuga ka reaguar pas akuzave të Partisë Demokratike se Rama i kishte dhënë kompanisë së Agron Papulit, që e cilësoi si mik të kryeministrit,1,8 milionë euro nga dhënia me qira e makinave për policinë, por edhe baxhanakut të tij.

Fuga i quan budallallëk akuzat, ndërsa shton se fokusi i qeverisë mbeten reformat dhe puna për t’ju shërbyer qytetarëve.

“Dje njeri, sot tjetri. Pergojojne njerez e hedhin ne eter shifra shumemilioneshe, duke e bere te kote qe t'u pergjigjesh per cdo budallallek! KM dhe qeveria jane te vendosur te cojne perpara reformat dhe te fokusojne TE GJITHE VEMENDJEN TEK NJEREZIT e tek puna ne sherbim te tyre”

Drejtori i Komunikimit në Kryeministri, Endri Fuga 

Statusi i Endri Fugës në Twitter

 

Një ditë më parë PD akuzoi kryeministrin se i kishte dhënë baxhanakut të tij Armand Frangu, 41 tendera me vlerë 15.6 milion euro. Ndërsa sot deputeti Flamur Noka shtoi akuzat. Duke u  bazuar në dokumente zyrtare, Noka tha se Rama i ka dhënë miliona euro nga buxheti i shtetit, Agron Papulit.

"'Kompanisë së mikut të Ramës, Agron Papuli, siç provohet edhe në dokumentet zyrtare nga Agjencia e Prokurimit Publik në muajin korrik të këtij viti i është dhënë tenderi e rradhës. Bëhet fjalë për një tender me objekt “qira operacionale automjetesh nga Policia e Shtetit, 1.8 milion euro. Marrja me qera e makinave është korrupsion i pastër për të pasuruar financuesin e Edi Ramës, kjo sepse harxhohen miliona euro për makina me qera dhe makinat nuk i mbeten policisë, por i rikthehen përsëri mikut të Ramës. Kostoja e marrjes me qera të makinave është më e madhe sesa blerja e tyre. Favorizimi me tendera muk ndalet vetem me makinat e policisë. Në dy vitet e fundit, nga kompania shtetërore OSHEE, kompanitë e preferuara të Ramës, në pronësi të Agron Papulit kanë përfituar 6 tendera, me vlerë 4.3 milion euro"

Deputeti i PD-së, Flamur Noka

 • Sondazhi i ditës:

  A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?

Komento

Komente

 • blenard: 29/08/2018 16:44

  po po u bete me keqe se berisha dhe ju po vithni sa po caheni

  Përgjigju
  • Fredi: 29/08/2018 22:23

   Cfare lidhje kane njeresit qe thone me te verteten me PD-ne o Wri? Nese ty te vjen mire kur tenderat me taksat tona i marrin baxhanaket, trafikantet e droges e kompanite kerpudha te Sadri Abazrave, Fidelrave etj atehere ketu ka ne problem te madh. Vjedhje, abuzime dhe mekate karshi jje populli fukara. Une se kam votuar kurre PD-ne as LSI e piset, vetem PS, por nuk pranoj te me vjedhe askush. Fjalen kam ate do them, kur te vije tek vota ta harrojne kete here.

  • Wri: 29/08/2018 17:17

   Po gënjeni gënjeni ju të PD se mendoni se do të genjehen njerzit si ai parashkruesi blenardi×

Lajmi i fundit

John

Studimi i Akademisë së Shkencave: Deri më tani imunizimi i popullatës ka arritur në 73.3%! Të miturit mbi 12 vjeç të marrin vetëm një dozë vaksine, një e tretë për mbi 60 vjeçarët