Akuzat e PD për qeverinë në një video: Shqipëria, një vend i varfër larg Europës

Pamje nga video e publikuar nga Partia Demokratike

Partia Demokratike ka publikuar një video në vigjilje të Vitit të Ri, ku bën një përmbledhje të akuzave në drejtim të qeverisë Rama. PD akuzon socialistët se në 5 vite kanabizuan vendin, pastruan para, dhe e kanë kthyer Shqipërinë në një vend të varfër shumë larg Europës.

“Një vështrim të 5 viteve të qeverisë së rrënimit të shqiptarëve përmes vjedhjes së pasurive publike, lejimit të trafikut të drogës e kanabizimit të vendit, korrupsionit me taksat dhe PPP-të, ministrave të kapur nga krimi i organizuar, pastrimit të parave me shembjen e Teatrit Kombëtar dhe vjedhjes së tenderave si ai i Unazës së Re me parajsa fiskale! Një Shqipëri më e varfër e më larg Europës!”-thuhet në njoftimin e PD.

Postimi i plotë i Partisë Demokratike

 

 • Sondazhi i ditës:

  Ju duket i drejtë ndëshkimi deri edhe me burg për shkelësit e rregullave gjatë emergjencës së koronavirusit?

Komento

Komente

 • Grup emigrantesh: 31/12/2018 01:16

  Hum hum hum hum per TAHIRIN ahmeti gjiknurin po per kryesorin Ramen si e keqja me e MADHE e ketij vendi te le per te deshiruar ED RAMA ESHTE KRIMINELI I KETIJ VENDI ESHTE TRAFIKANTI I DROGES ESHTE BOSI I DROGES ESHTE PERGJEGJESI I VRASJEVE PER EFEKT DROGE ESHTE HAJDUTI I PARAVE TE TAKSAPAGUESVE DHE PERGJEGJESI DIREKT PER FUKARALLEKUN QE KA PUSHTUAR VENDIN PRANDAJ POPULLI DUHET TE KONCENTROHET PER LARGIMIN E MENJEHERSHEM TE RAMES NGA POLITIKA RAMA I NEVERITSHEM PER EMIGRANTET DHE PE SHUMICEN E POPULLSISE

  Përgjigju
 • xXx: 30/12/2018 21:50

  Video e paparë,por ai zëri ishte shumë i frikshëm...Mos e keni vënë për të luftuar kapsllëkun?

  Përgjigju