Akuzat e Veliajt se 'se s'ka folur më për oligarkët pasi ka marrë 4 vila', Basha: Gënjeshtar! Të hënën dorëzoj padinë e tretë për të! Do i gjurmojmë kudo ku i kanë futur paratë

Kreu demokrat Lulzim Basha i përgjigjet kreut të Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj lidhur me inceneratorin e Sharrës, dhe se "nuk ka folur më për oligarkët pasi ka marrë 4 vila, dy në Lalëz dhe dy në kompleksin Rolling Hills në periferi të Tiranës", duke thënë se pas 2 padive të para do të dorëzojë dhe një të tretë për Veliajn.

"Për të 3 gënjeshtrat e vemjes që bëhen për të tërheqjenur vëmendjen nga aferat ku është kapur ai dhe shefi i tij është dorëzuar padi. Të hënën dorëzohet padia tjetër sa i përket inceneratorëve. Ky është studim i BB dhe Bashkisë Tiranë që bënte të mundur që kontenierët të futeshin në tokë brenda një viti dhe trajtimi në Sharrë të bëhej për 12 euro nga 29 euro që bën ky hajduti. Këto fakte do merren nga hetimet. Çfarë çmimesh kishte përgatitur BB dhe me çfarë çmimesh po i bëjnë këta. Skanë për të shpëtuar me gënjeshtra. Shumë shpejt do përballet në prokurori dhe në gjykatë me fakte të patjetërsueshme. Ky studim që u bllokua nga Rama dhe Veliaj po të vihej në punë qytetarët do kishin një shërbim tjetër .

Nga 12 e çuan në 29 euro. Ky projekt u bllokua. Ata ia dhanë një njeriu pa asnjë përvojë në trajtimin e mbetjeve, ku janë këto para sepse Tirana është e mbushur me plehra. Ku janë paratë? Sado të hidhet Rama të vërtetën nuk e fshehin dot. ato para do të gjenden. Për këtë iu garantoj, ka agjenci të specilizuara që do ti gjurmojnë në çdo veprimtari korruptive të kullat ku janë derdhur paratë e korrupsionit të Erion Veliajt. Do i gjurmojnë kudo ku i kanë dhe ku i kanë futur. Sdo jetë vetëm 25 prilli. Do ketë një ditë të përgjejgësisë penale. Akuzat, 2 padi i ka të depozituara e 3 të hënën", tha Basha.


Lajmi kryesor:

Akuzat për vilat dhe 'pazari' në Sharrë/ Basha-Veliajt: Gënjeshtar, të hënën dorëzoj padinë e tretë! Meta bën rolin e tij, koncesionet e paligjshme do anulohen e përgjegjësit do shkojnë në burg


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ku do të pushoni këtë verë?×

Lajmi i fundit

John

Juliana Pasha dhe Lulzim Basha