Akuzat për Thaçin dhe Veselin nga Haga, Rama: Diskreditim, fajësi e supozuar (VIDEO)

"Për fat të keq janë të pritshme keqinterpretimet, qoftë mes nesh, por edhe në mjedisin anglishtfolës të këtij qëndrimi duke ngatërruar thelbin, pasi nuk ka të bëjë me ndonjë përpjekje apo tundim për të nënvlerësuar e lerë më pastaj për të penguar politikisht një proces të drejtë ligjor, por ka të bëjë me deskretidimin publik të këtij procesi përmes një shpallje meditaike të panjohur në praktikën e mirë të drejtësisë, të një fajësie të supozuar të kreut të shtetit të Kosovës dhe ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës së bashku me të tjerë. E kthen organin e akuzës të paragjykuar dhe jo të respektuar sepse ka formuluar një aktakuzë ku nuk ka një formale' tha Rama. 


Lajmi kryesor:

Negocion me Perëndimin për shqiptarët? Rama: Provokim! Vuçiç ta harrojë! Hoti nga Tirana: Gati të shkoj për dialog në Uashington pa Thaçin


d.ba./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se duhet të ketë ndryshime të ministrave të kabinetin qeveritar në muajin shtator?×

Lajmi i fundit

John

U vra me plumb në kokë në Vaun e Dejës, viktima mik me Stresin: Ma këpute shpirtin kur mora lajmin