Akuzë për moskallëzim krimi, Gjykata e Tiranës kalon për gjykim dosjen penale për Ervin Matën

Akuzë për moskallëzim krimi, Gjykata e Tiranës kalon për gjykim dosjen penale për Ervin Matën

Ervin Mata

TIRANË- Gjykata e Tiranës kaloi në gjykim të pandehurit për masakrën e Bllokut, ku mbeti i vrarë një persona dhe të plagosur dy të tjerë.

Konkretisht, Ervin Mata, Geldo Hoti, Ajaks Boshnjaku, Redi Popesku janë marrë të pandehur për moskallëzim krimi. Ndërkohë Meviol Bilo, është marrë i pandehur për plagosje në kushtet e ekstreme në nevojë për t’u mbrojtur në dëm të Eljon Hatos.

Për Fabian Gaxhën, i mbetur i vrarë është pushuar çështja.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të miratohet ligji për amnistinë fiskale deri në 2 milionë euro?×

Lajmi i fundit

John

Finlanda dhe Suedia do të diskutojnë me Erdoganin për anëtarësimin e tyre në NATO