Raporti mjeko-ligjor konfirmoi përdhunimin e nipit 8-vjeçar, arrestohet në Morinë 45-vjeçari nga Prizreni! Mohon akuzën: Është 'montim'

Pamje nga momenti i mbërritjes së 45-vjeçarit në gjykatën e Beratit

Një tjetër ngjarje e rëndë është zbuluar sot dhe protagonist fatkeqësisht është një tjetër fëmijë 8-vjeç. Ai është përdhunuar nga daja i tij dhe këtë e konfirmon edhe raporti mjeko-ligjor. Autori i kësaj ngjarjeje tronditëse është B.K., 45-vjeçar banues në fshatin “Malësi e Re” në Prizren. Abuzimi me fëmijën ka ndodhur rreth një muaj më parë në shtëpinë e dajës në Prizren, ku ai kishte shkuar disa ditë me nënën për pushime. Të miturit i është bërë edhe vizita mjeko-ligjore, nga e cila ka rezultuar se fëmija është abuzuar seksualisht.

45-vjeçari, i cili duke qenë se nuk ishte në dijeni që nipi e kishte denoncuar, ishte nisur sot për në Shqipëri për të ardhur te motra, që prej vitesh është martuar në Berat dhe jeton me bashkëshortin dhe djalin 8-vjeç në lagjen “28-Nëntori”, por i janë vënë prangat në pikën kufitare të Morinës.

Pas arrestimit ai është dërguar në burgun e Beratit, ndërsa gajtë mbrëmjes sotme u paraqit në Gjykatën e Beratit ku u njoh me masën 'arrest me burg', por përpara trupës gjykuese ai ka mohuar akzuën duke thënë se është një 'montim'

Ndërkohë më herët një tjetër ngjarje shokoi opinionin publik. Ishte vrasja dhe më pas groposja e 8-vjeçarit Mateo Vasiu në Fier, nga Klodian Çalamani, sot i arrestuar, por që familjarët nuk kanë gjetur qetësi pasi kërkojnë dënimin me vdekje.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 19:19
Akuzohet për përdhunimin e nipit, 45-vjeçari mohon akuzën në gjykatën e Beratit: Është 'montim'

 

45-vjeçari i cili akuzohet për përdhunimin e nipit të tij ka dalë përpara trupës gjykuese në Berat dhe ka mohuar akuzën që rëndon ndaj tij. 45-vjeçari, B.K., është njohur me masën 'arrest me burg', ndërsa ka thënë se kjo ngjarje është e inskenuar.

Ndaj 45-vjeçarit rëndon akuza e "marrëdhënieve seksuale ose homoseksuale me të mitur". Ai u arrestua mesditën e sotme në pikën kufitare të Morinës duke ardhur për Shqipëri.

 

B.K./SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Katër vrasjet në bulevard, a është bërë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

John

Moti i keq në vend, mbyllet Rruga e Arbrit, shkak reshjet e dendura të dëborës