Alarm për bombë në bord të avionit 'WizzAir' me 200 pasagjerë, piloti bën ulje emergjente

Alarm për bombë në bord të avionit 'WizzAir' me 200 pasagjerë, piloti bën ulje emergjente

Një avion i kompanisë WizzAir që fluturonte nga Polonia për në Londër u detyrua të bënte një ulje emergjente në Paderborn gjatë natës, për shkak të një alarmi për bombë në bord.

Avioni me 200 pasagjerë bëri ulje emergjente në qytetin perëndimor të Gjermanisë, Paderborn, rreth orës 22:00 me orën lokale, në mënyrë që policia të mund të kryente një kontroll të plotë të avionit.

Operacionet e kontrollit të avionit u zhvilluan gjatë gjithë natës dhe gjithashtu mëngjesin e sotëm.  Policia tha se nuk u gjetën objekte të dyshimta gjatë kontrollit të avionit Airbus A321 të operuar nga transportuesi hungarez Wizz Air.

Sipas raportimit të Policisë, aeroporti u përpoq për të akomoduar 199 pasagjerët dhe 7 anëtarët e ekuipazhit në hotele për natën, përpara se të vazhdonin udhëtimin e tyre të hënën.

“Nuk ka asnjë rrezik për ta”, raportoi policia, raporton Thenationview.

Aeroporti gjerman qëndroi i mbyllur gjatë operacioneve të kontrollit, por u rihap pas orëve në orët e para të mëngjesit të sotëm.

"Asgjë e dyshimtë nuk u gjet", siguroi më vonë PDSH një zëdhënës i policisë njerëzit dhe anëtarët e bordit.

 Sot, avioni që u ul në Paderborn pritet të vazhdojë për në destinacionin e tij në Londër, sipas konfirmimit të një zëdhënësi të policisë.

S.S/B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, kur duhet të mbahen zgjedhjet per kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Lufta/ Kievi: Goditet një digë, rrezik përmbytjeje! Zelensky mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Lufta/ Kievi: Goditet një digë, rrezik përmbytjeje! Zelensky mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare