Alimehmeti: Duhet një grup i ri dhe përfaqësues i ri për opozitën për zgjedhjet e 2025-ës

 

Ilir Alimehmeti, ish-kandidat i Sali Berishës për kreun e bashkisë së Tiranës brenda Rithemelimit, thotë se Partia Demokratike duhet të ketë një grupim të ri dhe përfaqësues të rinj për zgjedhjet e vitit 2025. Alimehmeti u shpreh se duhet të ketë një proces të rëndësishëm dhe të mbështetur nga të gjithë.

'Njerëzit prodhojnë idetë simbole. Çfarë duhet? Duhet një grup i ri, përfaqësues si ri që ka ideologji të re për të qenë efektiv në kohë duhet në ‘bekim’ të kryesisë së partisë, është i mbështetur i struktura ashtu ku mundet. Të jetë bashkëveprues dhe jo përjashtues. Nëse kjo nuk ndodh. Ky është synimi ynë. Ndaj të resë të gjithë reagojnë. Duhet një grup i ri, grupi i ri edhe prodhon liderin brenda grupit. Grupi punon dhe prodhon idealisht duhet ta kishim. Kur nuk e ke do të punosh për ta pasur pasi nuk do të bie nga qielli. Duhet të jetë një proces i rëndësishëm dhe i mbështetur.’- tha Alimehemti.


Lajmi kryesor:

Pjesë e grupit të Bashës, Hasa: E identifikojmë veten si demokratët euroatlantikë! Berisha deshi luftë civile brenda partisë! Alimehmeti: Deputetët po lëvizin nga kahu i PD-së


M.Q./I.M/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë