Alvin Berisha, djali që i shpëtoi 'ferrit' në Siri, vjen në Durrës dhe nuk njihet më

Alvin Berisha, djali që i shpëtoi 'ferrit' në Siri, vjen në Durrës dhe nuk njihet më

Alvin dhe Afrim Berisha në Durrës

Alvin Berisha, 11-vjeçari që i shpëtoi 'ferrit' në kampin Al Hol në Siri ku qëndroi i vetëm për 5 vite, i është rikthyer jetës normale duke shijuar fëmijërinë dhe dashurinë e përkushtimin e familjes së tij. Foto e fundit të publikuara nga i ati, Afrim Berisha, tregojnë se Alvini ka ardhur në Durrës dhe shfaqet në një gjendje mjaft të mirë dhe thuajse nuk njihet nga Alvini i muajit nëntor 2019, ku u arrit të nxirrej nga kampi në Siri.

Afrim Berisha ka postuar në profilin e tij në Instagram disa foto me djalin e tij pranë portit, ku Alvini shfaqet e i lumtur dhe plot jetë, duke mbajtur veshur fanellën e kombëtares tonë.

Alvini u çua në Siri nga e ëma që iu bashkua ISIS-it, e cila mbeti e vrarë gjatë një sulmi dhe djaloshi 6-vjeç në atë kohë u plagos në këmbë duke mbetur i vetëm në një kamp prej 5 vitesh. Pas shpëtimit nga kampi Al Hol, ai iu nënshtrua një ndërhyrje kirurgjikale në këmbë. Duket se ai e ka marrë veten nga dëmtimi dhe duket i lumtur pranë babait të tij.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • anna: 30/06/2020 19:09

  Te ruajt zoti zemer e vogel

  Përgjigju
 • Arberi: 30/06/2020 13:01

  Ah zemra e vogel, te pa zoti dhe te bashkoi ne lumturi me motrat dhe babin.

  Përgjigju
 • Loran: 30/06/2020 09:40

  Aty po na rref ne ke ky

  Përgjigju
  • Berisha Beg: 01/07/2020 20:08

   Robt ku ti kesh Se mund te rrish dhe pa komentuar far.

 • durres: 30/06/2020 09:31

  Zoti ta zbukurofte jetenedhe me shum Alvin trimi, mos e harrofsh kurr ate qe ka bo babi per ty

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi