Ambasadorët e BE shkojnë në presidencë, takohen me Metën

Pas përfundimit të takimit me aleatët në zyrën e presidentit Ilir Meta kanë shkuar edhe ambasadorët. Në takim janë ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca dhe ambasadorët e tjerë të vendeve të BE, Francës, Gjermanisë dhe Britanisë së Madhe.


Lajmi kryesor:

3 ditë nga 30 qershori/ Meta dekreton 13 tetorin për zgjedhjet vendore!


m.v./b.ha./Shqiptarja.com