Ambasadori amerikan në Kroaci kalon fundjavën në Shqipëri, njihet me bukuritë dhe historinë

Ambasadori i SHBA në Kroaci Robert Kohorst ka vizituar Shqipërinë këtë fundjavë, i shoqëruar nga ambasadori shqiptar në Kroaci Riza Poda. Ambasadori Kohorst ka vizituar disa qytete të Shqipërisë së bashku me bashkëshorten e tij.

Fillimisht ambasadori amerikan në Kroaci ka vizituar Shkodrën si dhe kalanë e qytetit, më pas Durrësin dhe muzeun arkeologjik atje, Fushë Krujën duke u ndalur tek statuja në nder të ish-Presidentit Amerikan George Bush, ndërsa ka mbërritur edhe në Tiranë.

Robert Kohorst ka marrë detyrën si Ambasador i SHBA në Zagreb në janar 2018.

d.ba./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të mbahen zgjedhjet parlamentare me lista të hapura?

Komento

Komente

  • Dela: 18/04/2019 19:28

    Bravo Poda SHQIPËRIA jonë ka nevojë për miq e mbështetës sa më Shumë

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Zgjedhorja/ Endri Shabani: Rama e Basha humbasin vota po dolën kundër listave të hapura! SHBA pro hapjes së tyre duke propozuar sistem danez