Ambasadori i Kievit në Ankara: Turqia po blen grurin që Rusia vodhi në Ukrainë

Ambasadori i Kievit në Ankara: Turqia po blen grurin që Rusia vodhi në Ukrainë

Ambasadori i Kievit në Ankara deklaroi këtë të premte se Turqia është një ndër vendet që po blen grurin që Rusia vodhi nga Ukraina.

Ambasadori Vasyl Bodnar u tha gjithashtu gazetarëve se ai ka kërkuar ndihmë nga autoritetet turke dhe Interpoli për të hetuar se kush është i përfshirë në dërgesat e drithërave që kalojnë tranzit në ujërat turke./U.S News


Lajmi kryesor:

Rusia gati të ofrojë portin e Mariupolit për të zhbllokuar eksportet e grurit ukrainas nëse hiqen sanksionet! Moska shkarkon gjeneralin e lartë


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Rama publikon pamjet nga kantieri i transformimit urban në lumin Gjanicë: Deri dje ishte një vatër ndotje, sot është një arterie e gjelbër

Rama publikon pamjet nga kantieri i transformimit urban në lumin Gjanicë: Deri dje ishte një vatër ndotje, sot është një arterie e gjelbër