Ambasadori i Ukrainës në Selinë e Shenjtë: Duam që Papa të vizitojë Kievin sa më shpejt të jetë e mundur

Ambasadori i Ukrainës në Selinë e Shenjtë: Duam që Papa të vizitojë Kievin sa më shpejt të jetë e mundur

Ambasadori ukrainas në Selinë e Shenjtë, Andrii Yurash, u prit ditën e sotme në Vatikan nga Papa Françesku, nga ku Ambaadori i shprehu dëshirën e popullit ukrainas që ai ta vizitojë sa më shpejtë të jetë e mundur.

"Momentet e komunikimit me Atin e Shenjtë janë gjithmonë një burim frymëzimi. Sidomos kur ekziston mundësia për të diskutuar dhe promovuar çështje 'në tryezë' për një kohë të gjatë, siç është vizita e Papës në Ukrainë. Ukraina dëshiron të takohet dhe përshëndesë Shenjtërinë e Tij sa më shpejt që të jetë e mundur, edhe para udhëtimit të tij në Kazakistan”, shkruan Ambasadori, Andrii Yurash në Twitter duke bashkangjitur fotot e takimit të tyre.


Lajmi kryesor:

Lufta/ BE: Sulmet ruse në Zaporizhzhia janë të papërgjegjshme! Erdogan i propozon Putinit një takim me Zelenskyn në Turqi


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Çmimet e hidrokarbureve, a po i mbron Bordi i Transparencës interesat e qytetarëve?×

Lajmi i fundit

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik