Ambasadori Soreca shpërndan mesazhin e Metës: 8 qershori po afron, KE mezi pret të japë lajmin pozitiv

Ilir Meta dhe Luigi Soreca

Ilir Meta dhe Luigi Soreca

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ka shpërndarë mesazhin e Presidentit Ilir Meta lidhur me Reformën Zgjedhore.

Në mesazhin e tij, Meta theksonte se zbatimi i kushteve të Bashkimit Evropian fillon me konsensusin për Reformën Zgjedhore. Ai ka shtuar se 8 qershori po afron dhe se KE mezi pret të shënojë një lajm pozitiv për Shqipërinë.

"Mesazhi i djeshëm i Bashkimit Europian është i qartë, zbatimi i kushteve fillon me konsensusin për Reformën Zgjedhore. 8 qershori po afron! Komisioni Europian mezi po pret të shënojë një lajm pozitiv për Shqipërinë!”, shkruante Meta.

Postimi i Sorecës

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po dështon zgjedhja e Presidentit me konsensus?×

Lajmi i fundit

John

OBSH: Mund të rriten rastet e lisë së majmunëve në muajt e verës