Ambasadori Soreca shpërndan mesazhin e Metës: 8 qershori po afron, KE mezi pret të japë lajmin pozitiv

Ilir Meta dhe Luigi Soreca

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ka shpërndarë mesazhin e Presidentit Ilir Meta lidhur me Reformën Zgjedhore.

Në mesazhin e tij, Meta theksonte se zbatimi i kushteve të Bashkimit Evropian fillon me konsensusin për Reformën Zgjedhore. Ai ka shtuar se 8 qershori po afron dhe se KE mezi pret të shënojë një lajm pozitiv për Shqipërinë.

"Mesazhi i djeshëm i Bashkimit Europian është i qartë, zbatimi i kushteve fillon me konsensusin për Reformën Zgjedhore. 8 qershori po afron! Komisioni Europian mezi po pret të shënojë një lajm pozitiv për Shqipërinë!”, shkruante Meta.

Postimi i Sorecës

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të mbahen zgjedhjet parlamentare me lista të hapura?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Dino: Më shumë raste në ditë se po bëhen shumë teste! COVID-i tani ka 'nxjerrë kokën'! Plazhi dhe dielli bëjnë mirë për imunitetin