Ambasadori Soreca takon kreun e KLP, Ibrahimin: Sfidat janë përpara për të mbështetur progresin e bërë në funksion të fazës së re të reformës

Gent Ibrahimi dhe Luigi Soreca

Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca, është takuar me kryetarin e KLP-së Gentian Ibrahimi.

Vetë Soreca bën me dije se e ka uruar Ibrahimin për punën e bërë deri më tani në KLP, duke theksuar se sfidat janë përpara për të mbështetur progresin e bërë në funksion të fazës së re të reformës së drejtësisë.

Thelbësore sipas Sorecës është të ruhet pavarësia dhe integriteti i sistemit të Prokurorisë, ndërsa siguron se KLP do ta ketë mbështetjen e BE.

“Urime kryetarit Ibrahimi për punën e bërë deri më tani nga KLP në Shqipëri. Sfidat janë përpara për të mbështetur progresin e bërë në funksion të fazës së re të reformës së drejtësisë. Thelbësore për të ruajtur pavarësinë dhe integritetin e sistemit të Prokurorisë. Bashkimi Evropian vijon të mbështesë punën e KLP-së”, shkruan ambasadori Soreca.

Be.K./K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kosova kundërshton nismën për bashkëpunim rajonal Ballkani i Hapur, si është sipas jush ky qëndrim?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Sekuestrohen mbi 12 kg kanabis në Durrës, 45-vjeçarit iu gjet dhe një ikonë me vlera historike