Amerika me sytë nga Kosova, Kosnett: Çdo votë ka rëndësi

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë po ndiqen me interes të madh nga bashkësia ndërkombëtare, të cilët u kanë bërë thirrje qytetarëve që të dalin të votojnë.

Kreu i diplomacisë amerikane në Kosovë, Philip Kosnett, përmes një statusi në Twitter ka theksuar se çdo votë e qytetarëve të Kosovës, ka rëndësi e për këtë duhet të dalin të votojnë.

“Në Kosovë, si në Amerikë, çdo votë numërohet. Çdo zë ka rëndësi. Cilado qoftë pikëpamjet tuaja, këdo që të mbështesni – më 6 tetor, dilni dhe votoni. Për veten, për vendin tënd, për të ardhmen tuaj”, -shkruan Kosnett.


Lajmi kryesor:

Vetëvendosje fiton në Kosovë! Albin Kurti flet si kryeministër: Ftesë LDK-së për koalicion


  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të humbasin vitin akademik?×

Lajmi i fundit

John

Pas protestë para Ministrisë së Arsimit, studentët e Fakultetit të Shkencave të Natyrës lejohen të futen pa vaksinë