Ana tjetër e “Russia 2018”, gazetari i “BBC” drogohet dhe grabitet

Ana tjetër e “Russia 2018”, gazetari i “BBC” drogohet dhe grabitet

Moske

“Russia 2018” ka arritur një një fazë kulminante, me gëzime dhe hidhërime të tifozëve, por ka edhe ngjarje vërtet shokuese, që prishin imazhin e këtij kompeticioni.

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në Moskë, pasi një gazetar i “BBC” është droguar dhe më pas është grabitur nga një taksist vendës.

Lajmi bëhet i ditur nga agjencia italiane e lajmeve “ANSA”, ndërkohë që identiteti i gazetarit nuk bëhet ende i ditur.

Ngjarja ka ndodhur në qendër të qytetit, ku gazetari ka ndalur një taksi dhe ka qenë taksisti ai i cili i ka ofruar një kafe.

Pasi ka pirë kafen, gazetari i “BBC”-së ka humbur vetëdijen dhe ndjenjat dhe nga ky moment, ka përfituar taksisti për ta grabitur.

Shuma që ka marrë ai kap vlerën e 1 mijë paundëve, ndërkohë që rreth 500 paund janë tërhequr nga karta e tij e kreditit.

Policia ka nisur hetimet në lidhje me ngjarjen, ndërkohë që punonjësit e policisë shprehen se gazetari është përmendur jashtë stacionit të Metrosë në Dinamo dhe ka vënë re se i mungojnë telefoni dhe portofoli. 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Pas 5 vitesh mungesë Adele ngjitet përsëri në skenë! Tregon emocionet e rikthimit