Anëtari i KLP përballë Kolegjit, Komisioneri: Nuk justifikon pasurinë, të shkarkohet

TIRANE-Kolegji i Posaçëm i Apelimit po shqyrton sot kërkesën e Komisionerit Publik për shkarkimin nga detyra të Gentian Osmanit. Ish-prokurori i Prokurorisë për Krime të Rënda dhe njëherësh anëtari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gentian Osmani u konfirmua në detyrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit në verën e vitit të kaluar, por Komisioneri Publik vendosi ankimimin në Kolegj pas rekomandimit të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit.

Gazetari i Report Tv, Arsen Rusta ka siguruar ankimin e plotë të Komisionerit Publik me gjetjet kundër Osmanit pas hetimit. "Për Osmanin, ONM-ja na solli rekomandim për ankim për ta shkarkuar po ashtu na referoi edhe një denoncim të ri. Osmani nuk justifikoi pasurinë" u shpreh Komisioneri Publik në seancën e sotme.

( Kliko këtu ) për dokumentin e plotë të ankimit të vendimit për Gentian Osmanin

 

Trupi gjykues për gjykimin e kësaj çështjeje përbëhet nga Natasha Mulaj, Ina Rama, Albana Shtylla, Ardian Hajdari dhe Rezarta Schuetz. Gentian Osmani është i njohur si prokurori që kërkoi arrestimin e ish-ministrit  të Brendshëm, Saimir Tahiri.

 

Prokurori Gentian Osmani

d.ba./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Aksidentet përgjakin rrugët, 73 ngjarje me 15 viktima në 13 ditë. A ka ardhur koha e hartimit të një strategjie nga specialistët për reduktimin e numrit të aksidenteve?

Komento

Komente

  • www.youngtribune.com: 11/07/2019 10:33

    Ky monstra ka 5 shtepi. Sa hajduta paske pas mbledh ai gjygjesori shqiptar qe nuk po mbarojne deshperuari per te dhene doreheqjen

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Zhduket prej 9 ditësh 21 vjeçari në Burrel, historia e hakmarrjes që i vrau babanë dhe xhaxhanë