Angli, baroni shqiptar i drogës
foto nga qelia në Instagram

Angli, baroni shqiptar i drogës<br />foto nga qelia në Instagram<br /><br>
Gazeta londineze ‘Evening Standard’ ia ka dedikuar sot faqen e parë një baroni shqiptarë droge i cili poston në Instagram foto nga burgu ku vuan dënimin. E përditshmja londineze shkruan se baroni shqiptarë tallet me sistemin e burgjeve tek sa thekson se ai është Tristen Asllani i dënuar me 25 vite burg vitin e shkuar.

Asllani vitin e kaluar pranoi akuzat për trafik droge dhe posedim pa leje të një arme tip skorpjons. Kjo gazetë shkrua se ka zbuluar foto të Asllanit të cilat ai i postonte në Instagram. Fotot janë shkrepur brenda qelisë në burgun Wandsworth në Londër.

Gazeta ‘Evening Standard’ thekson se të burgosurit shqiptarë përdorin celularë në burgjet angleze duke sfiduar kontrollet e rrepta. Drejtoria e përgjithshme angleze e burgjeve ka deklaruar se e mbylli llogarinë në Instagram që përdorej nga Asllani dhe se për publikimin e fotove mund të dënohet edhe me dy vite te tjera burg.

bosi
bosi

d.b/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tiranë/ Merr flakë makina brenda parkingut të një pallati në rrugën 'Ndre Mjeda', tymi i zi mbulon zonën (VIDEO)

Tiranë/ Merr flakë makina brenda parkingut të një pallati në rrugën 'Ndre Mjeda', tymi i zi mbulon zonën (VIDEO)